" />
 
               .HOLYHOME.NL - BRON VAN VREDE
 
 
   
 
BIJBELSTUDIES                                              STUDIE-INDEX                              

   holyhome bijbelstudie 117




God blijft ons lokken




God heeft beloofd dat uit het volk Israël de Verlosser geboren zal worden. Daarom blijft Hij Zijn volk leiden. Uit zichzelf heeft het volk niets waardoor het de liefde van God waard is. Maar omdat (Deut 30) God (Deut.4:25-40) genadig is, barmhartig en trouw, zoekt Hij Zijn volk steeds weer op en bewaart het. Er lijkt een einde gekomen te zijn aan het volk Israël als ook het tweestammenrijk wordt weggevoerd naar Babel. De hele zondige geschiedenis van het volk wordt samengevat in 2 Koningen 17 : 7 -23. Zal aan het einde van een lange weg van zonde tegen God dit volk opgaan in de volkeren van het Oosten? Nee, God straft Zijn volk, zoals een vader zijn ongehoorzaam kind. Overwonnen door vijandige volken moet het in ballingschap tot inkeer komen. Maar God blijft lokken. Zijn onontkoombare aantrekkingskracht !

Ballingschap

God houdt vast aan Zijn verbond met Zijn volk; Hij vergeet Zijn beloften niet. Hij neemt ook in het land van de ballingschap profeten in Zijn dienst die het volk moeten waarschuwen en het moeten oproepen tot bekering. Die voor het volk moeten bidden. Een van de ballingen in Babel, Ezechiël, krijgt in een machtig visioen van God de opdracht (Ez. I -V) het volk op te roepen weer God te gaan dienen.

Ezechiël was samen met koning Jojachin en de kern van het volk door koning Nebukadnezar van Babel uit Jeruzalem weggevoerd. De (2 Kon. 24:8-17) nieuwe koning over het achtergebleven volk kwam na een paar jaar in opstand tegen de Babylonische koning. De stad Jeruzalem werd toen belegerd, maar de ballingen in Babel konden niet geloven dat die stad ooit zou kunnen worden ingenomen. Jeruzalem is immers de stad van God, Hij zal Zijn tempel toch niet prijs geven aan de koning van Babel?

In het eerste deel van het profetische (Ez.4, 7,9,15) boek Ezechiël wordt echter voorspeld dat de stad wel zal worden ver- overd en verwoest. Jeruzalem valt en de overgebleven inwoners worden nu Ez.33 : 21 ook weggevoerd. Dan mag Ezechiël aankondigen, dat er een eind zal komen aan de ballingschap. Dat zal (Ex.37) zijn als een opstanding uit de dood.

Die boodschap mag ook de profeet Daniël brengen aan het volk Israël. Het leven van deze profeet aan het hof van de koningen van Babel en Perzië wordt in de eerste hoofdstukken van het boek Daniël beschreven. Daniël vertrouwt op de beloften van God. In een ontroerend gebed bidt (Dan. 9) hij om het einde van de ballingschap. Het volk Israël was te verge- lijken met een bruid die andere mannen is nagelopen. Toch verstoot God Zijn volk niet. En Hij vergeet Zijn beloften niet. Dat is onbegrijpelijke goddelijke genade. God lokt de weggeslopen bruid weer naar Zich toe.

Dat God Zijn volk niet zou vergeten, daarvan hadden al vóór de ballingschap profeten gesproken. (Hosea) 'Ik zal u Mij tot bruid verwerven voor eeuwig; Ik zal u Mij tot bruid verwerven door gerechtigheid en recht, door goedertierenheid en ontferming; Ik zal u Mij tot bruid verwerven door trouw; en gij zult de :Here kennen.' (Micha 5 ) 'En gij Bethlehem Efratha, al zijt gij klein onder de geslachten van J uda, uit u zal Mij voortkomen die een heerser zal zijn over Israël en wiens oorsprong is van ouds, van de dagen der eeuwigheid. , (Jes. 40: 1) 'Troost, troost mijn volk, zegt uw God. Spreekt tot het hart , van Jeruzalem, roept het toe, dat zijn lijdenstijd volbracht is, dat zijn ,.ongerechtigheid geboet is.

En Jeremia: 'Zie, Ik zal haar genezing (Jer. 33: 6) schenken en herstel, Ik zal hen genezen en hun een schat van bestendige vrede ontsluiten; ja, Ik zal een keer brengen in het lot van Juda en Israël en hen opbouwen als weleer.

De terugkeer

De ballIngschap betekent met het einde van het volk Israël. Na zeventig jaar in Babel komt de bevrijding. Daarvoor neemt God de koning van (2 Kron. 36:22) Perzië Kores in Zijn dienst (Ezra 1: 1,2). Kores geeft het volk, als hij ze naar Jeruzalem laat teruggaan, zelfs nog van alles mee van wat bij de verovering van Jeruzalem uit de tempel Ezra 1: 7-11 geroofd waso Er breekt een nieuwe tijd aan voor Israël. Heeft het volk geleerd van de straf van God? Ook na de ballingschap moet God Zijn profeten blijven sturen, om het volk op hun zonden te wijzen. Weer denken (Zach. 1: 1-6) ze eerst aan zichzelf. Hun eigen huizen bouwen ze gauw weer op, maar de tempel blijft verwoest liggen. Haggaï bestraft het volk en moet hen (alweer) opwekken tot bekering (Hag.1). Dan pas worpt de tempel op- nieuw gebouwd, ondanks de tegenwerking van vijanden.

De tempel. (Ezra 3: 6) Het symbool van de verzoening van de zonde, het bewijs dat de Verlosser zál komen. Er is toekomst voor het volk als het vertrouwt op de beloften van God. Het volk ziet toekomst als het weer gehoorzaam is aan Zijn Woord.

De herbouw

Ezra en Nehemia waren de leiders bij de herbouw van de stad en de tempel. In de Bijbelboeken die hun namen dragen kun je de geschiedenis van de bouw van Jeruzalem en van de tempellezen. Dan lees je ook over de tegenstand van de duivel tijdens de wederopbouw. Er is altijd (Gen.3 : 15) weer de strijd waarvan God heeft ge- zegd dat die er zijn zou. De strijd tussen de vrouwen de slang.

Er zijn mensen die op allerlei manieren proberen de bouw van de muren (Neh. 2: 11-20) te verhinderen. Met spot, met verleiding (Neh. 4) ding, met gewapend verzet, met verdachtmakingen. Spotters vragen: wat doen die machteloze Joden? Al zou er maar een vos tegen die muren (Neh.4 : 2, 3) opspringen, dan zouden ze afbrokkelen. Maar het scherpe wapen van de spot ketst af tegen het rotsvaste vertrouwen van Nehemia: 'De God des hemels, Hij zal het ons doen gelukken, en wij, Zijn knechten, zullen (Neh.2 : 20) ons gereed maken en bouwen' .

Uitzien naar Christus

Ondanks de spot en de tegenwerking wordt Jeruzalem, wordt de tempel herbouwd. Die nieuwe tempel was wel niet zo mooi als de oorspronkelijke tempel van Salomo, maar God woonde weer temidden van Zijn volk. God bereikt altijd Zijn doel. En uit heel de geschiedenis blijkt, dat dat niet aan mensen te danken is. God heeft Zijn volk bewaard; dat het er na zoveel eeuwen nog steeds is, is Zijn werk. Hij heeft er ook voor gezorgd, dat de kerk van Jezus Christus er vandaag nog is. Dat is te danken aan Zijn trouw. De duivel verzet zich daar uit al zijn macht tegen. Hij zet mensen er toe aan, om met groot machtsvertoon te probe- -ren, het werk van God ongedaan te (Ps.2 : 4) maken. Maar 'Die in de hemel zetelt, lacht; de Here spot met hen.


Als de herbouw van Jeruzalem af is, komt het hele volk bijeen op het plein voor de Waterpoort. Het wetboek van Mozes wordt gehaald en Ezra, (Neh. 8) de schriftgeleerde, leest het voor. De wet van God; er is alleen uitzicht en toekomst als de mens zich houdt aan het Woord van God en gehoorzaam doet, wat Hij in Zijn wet vraagt. Het Woord van God wijst de weg naar redding en wie zich aan die reisgids houdt, gaat veilig. Voor de mensen op het plein voor de Waterpoort is (Hag.2 : 2-1)er uitzicht en toekomst. Het wachten (Mal.4 : 5,6) is op de komst van Jezus.

Wij weten nu van Zijn komst. Voor de mens van nu is er het wachten op de terugkeer van diezelfde Jezus. Zijn terugkeer naar de aarde om te oordelen de levenden en de doden. Voor die toekomst hoef je niet bang te zijn, als je Gods Woord leest en gelooft; als je je leven van Jezus ver- wacht. Hij zelf heeft gezegd: 'Wie in de Zoon gelooft, heeft eeuwig leven; doch wie de Zoon ongehoorzaam is, zal het leven niet zien, maar de toorn van God blijft op hem. Geloven is een zaak van leven of dood. Geloven is een zaak van léven.



Google
WWW Zoeken op  Holyhome.nl
BIJBEL Gericht zoeken in de Bijbel (woorden-namen-plaatsen-vers)
 
Freelance Web Designer